Dolmalık Tatlı Biber
Dolmalık Tatlı Biber

Dolmalık Tatlı Biber 1 dizi (23-25 adet)

Fiyat : ₺130,00(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 78

1 DİZİ

Artır Azalt

Dolmalık Kuru Tatlı Biber

Türk mutfağında dolmalık kuru biberin özel bir yeri vardır.

Davet sofralarında mutlaka bulunması gereken kuru biber dolması, yapılış itibariyle diğer kuru dolmalıklar gibiözen gösterilmesi gereken ara sıcaktır.

Lezzetinde kurutulmuş biberin lezzetinin etkisi büyüktür.

Kuru tatlı biber dolması Antep mutfağına özel yöresel bir yemektir. Kış aylarında bayanları ne pişireceğim derdinden kurtaran kuru tatlı biber dolması, kurutulmuş tatlı biberin haşlanılmasıyla yapılan bir yemek ve ara sıcaktır. Besin öğeleri ve kurutulmuş oluşuyla yemeğin daha hafif ve lezzetli olmasını sağlayan kurutulmuş biberler, temiz ortamlarda güneş altında bekletilerek kurutulur. Güneşte kurutulan biberler D vitamini barındırır.

Ayrıca içeriğinde protein barındıran dolmalık kuru biberler, c vitamini bakımından son derece zengindir. Kalori olarak çok hafif olan bu ürünler, potasyum ve folik asit deposudur. Kemik iliğine yarar sağlayan bu gıdalar, K vitaminine sahip oluşuyla omurga sağlığına da yarar sağlar. Steril ortamlarda en taze biberlerin seçilerek kurutulma işlemi, sağlığa yarar sağlayıcı oluşunda büyük önem taşır. Her yaştan bireyin rahatlıkla tüketebileceği gıda grubuna girer.

Detay Sosyal Medya Paylaş
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR